Jak začít tancovat – tipy pro začátečníky

Starší lidé se učí tancovat

Chcete začít s tancováním a hledáte nějaké rady? Nebo jste už začali, ale nedaří se vám překonat počáteční stres? Tipy uvedené v tomto článku vám pomohou v obou případech.

Vyzkoušejte více typů tance

Než se budete moct do tance naplno ponořit, musíte si nejprve vybrat takový, který vám bude nejvíce vyhovovat. Možná se netrefíte napoprvé, proto tomu dejte čas. Vyzkoušejte více typů tance a zjistěte, který vám nejvíce vyhovuje. Důležité ale je, aby vás bavil. Proto do svého hledání zapojte i váš oblíbený žánr hudby. Takto ten pravý tanec naleznete o něco rychleji.

Zaposlouchejte se do rytmu

Aby z vás mohl být dobrý tanečník/tanečnice, nebudete potřebovat jen týdny a měsíce tréninku. Důležité je naučit se naslouchat rytmu a následně ho vyjádřit vašimi pohyby. Proto se nebojte a trénujte, kdykoliv to jen bude možné. Pusťte si muziku, na chvíli zavřete oči a představte si svoji choreografii. Poté je tase otevřete a pusťte se do tance.

Nedívejte se na nohy

Jedna z nejčastějších chyb, které začátečníci dělají, je, že se dívají jen a pouze na svoje nohy. Jde o přirozený pud. Mějte ale na paměti, že tanec není o posuzování krásy a ladnosti pohybů vašich nohou. Jde o procítění jednotlivých pohybů. Místo toho se raději soustřeďte na učení a požitek z hudby. A mějte při tom vztyčenou hlavu. Brzy si na to zvyknete a budete tancovat jen na základě vnitřních pocitů.

Bavte se!

Tanec je hlavně o zábavě. Jde o skvělou aktivitu, během které můžete narazit na spoustu zajímavých lidí. Pomůže vám tak vybudovat novou síť kontaktů a ještě při tom zhubnete a udržíte se v kondici. Tak už se nestresujte! Zaposlouchejte se do rytmu a užívejte si každý pohyb.