Nejlepší druhy tance na hubnutí

Máte nějaké to kilo navíc a chcete se ho zbavit? Vyzkoušejte tanec! Budete se bavit, a zároveň shazovat. A v tomto článku vám ukážeme ty nejlepší tance, které jsou navíc jednoduché na naučení.

Tanec patří mezi typy cvičení, kde rozpohybujete celé svoje tělo. Jen za hodinu díky němu zhubnete kolem 400 kalorií. A navíc nemusíte nikam chodit a kupovat vybavení. Stačí zapnout hudbu a pohybovat se do rytmu. Pokud se ale chcete držet předem daného vzorce a při tom zhubnout co nejvíce, přinášíme vám tipy na trojici nejlepších tanců na hubnutí.

Zumba

Zumba patří mezi nejrozšířenější tance vůbec. Už dlouhou dobu se o něm ví, že patří mezi nejlepší tance pro shazování váhy, řada fitness center jej tedy zařadila do svého programu. Proč se tedy nepřihlásíte a nevyzkoušíte si ho? Nemusíte do něj vkládat tolik úsilí a energie, přitom má báječné účinky. Během několika týdnů uvidíte výsledky.

Hip hop

Určitě jste viděli ty rychlé triky a náročné variace. Zejména pokud posloucháte stejnojmenný žánr hudby, tak máte ty nejnáročnější pohyby určitě nastudované. Ale nemějte strach. Hip hop dává prostor zkušeným veteránům i začátečníkům. Stačí tancovat podle videa, které najdete na YouTube, a uvidíte, jak se postupně budete zlepšovat. A co je ještě lepší, hodinou tance spálíte zhruba 250 kalorií.

Salsa

Nakonec tu máme něco pro páry. Salsa patří mezi latinskoamerické tance, které jsou poměrně jednoduché na naučení. V posledních letech tedy nabrala na popularitě nejen v Česku, ale i ve světě. Jeho základem je pouhých šest kroků. Šest kroků, které skládáte do různých choreografií. Když k tomu přidáme 420 spálených kalorií během jedné hodiny, máte ideální způsob, jak zhubnout.