Lip Sync Battle

Před časem na sebe upoutal pozornost český pořad Tvoje tvář má známý hlas, v němž se osobnosti českého kulturního podnebí převlékaly za známé zpěváky a zpěvačky, a zpívali jejich písně. Nejde o novou myšlenku, na obdobném principu funguje zahraniční show Lip Sync Battle kombinující v sobě hudbu a tanec.

Historie pořadu
Lip Sync Battle se poprvé začala vysílat v roce 2015. Původně šlo o jeden ze segmentů jiné show, zábavného pořadu The Tonight Show Starring Jimmy Fallon. Show se nicméně díky své popularitě nakonec osamostatnila a v tomto roce se dočkala v pořadí již čtvrté série. Pořad moderuje rapper a herec s přezdívkou LL Cool J.

Na rozdíl od Tvoje tvář má známý hlas se v každém díle objevují rozdílní soutěžící. V jedné epizodě se vždy utkají dvě hvězdy, z nichž každá předvede dvě písně. Diváci pak následně určí vítěze. Vzhledem k názvu pořadu se hodí poznamenat, že soutěžící dané písně pochopitelně sami nezpívají – pouze využívají playback. O to větší pozornost je nicméně věnována jejich tanečním vystoupením a převtělení se do podoby daného zpěváka či zpěvačky díky vhodně zvolenému oblečení a make-upu.

Kdo soutěžil?

V pořadu se vystřídala celá řada celebrit z různých odvětví (herci, modelky a další). Za dobu vysílání diváci mohli zhlédnout řadu pozoruhodných vystoupení. Vyzdvihnout jen jediné není možné, proto zmiňme několik účinkujících, kteří na sebe strhli pozornost díky svému číslu. V show se neztratila například oscarová herečka Anne Hathaway, která předvedla píseň Wrecking Ball. Herečka Anna Kendrick se proslavila hlavně díky hudební sáze Ladíme, a v Lip Sync Battle si vzala na paškál kapelu One Direction. Do třetice všeho dobrého si zaslouží zmínit mladý britský herec Tom Holland, jehož vystoupení v show se stalo virálním videem poté, co se převlékl za Rihannu a vystřihl brilantní tanec na zpěvaččin hit Umbrella.