Lord of the Dance: Michael Flatley

Člověk nejvíce spjatým se světoznámým tanečním a hudebním představením Lord of the Dance je irský tanečník Michael Flatley. Flatley stojí za vznikem představení, a je tedy nejpovolanější osobou, která by se k fascinující historii Lord of the Dance měla vyjádřit.

O vzniku představení Lord of the Dance
Vždycky jsem chtěl vytvořit něco kompletně irského. Chtěl jsem, aby šlo o jednoduchý příběh, příběh o dobru stojícímu proti zlu, a to vedlo ke vzniku Lord of the Dance.

O zraněních z tance
Bolest doprovází můj tanec už dvacet let. Není to vážné, lidé se o mně nemusí bát. Některá poškození asi budou neopravitelná, ale já miluji to, co dělám. Je to podobné jako s boxerem v ringu – toto odvětví jsem si vybral, a miluji ho. Zranění jsou něco, na co si za ta léta zvyknete. Pokud přestanete, protože vás něco trochu bolí, nikdy se nikam nedostanete.

O reakcích publika
Lidé rádi sledují živá vystoupení. Nezáleží na tom, kolikrát jste svou oblíbenou skupinu viděli v televizi, nic se nevyrovná tomu pocitu, když ji spatříte naživo.

O odchodu z uskupení
Součástí Lord of the Dance jsou skvělé mladé nadcházející hvězdy. Je čas předat jim onu pomyslnou pochodeň. Jsou to fenomenální tanečníci a dívky po nich šílí. Jsem na ně nesmírně pyšný. Všichni jsme tak tvrdě pracovali.

Michael Flatley se narodil v roce 1958 v Chicagu. Vyrůstal společně se čtyřmi sourozenci, třemi sestrami a bratrem. Jeho rodiče se narodili v Irsku, ale později emigrovali do USA. Flatleyho výrazně ovlivnila jeho matka, která bývala tanečnicí. Flatley navštěvoval taneční školu a v roce 1975 vyhrál irský šampionát v tanci. Vzniku Lord of the Dance předcházelo vystoupení Riverdance, do kterého Flatley pomohl začlenit nové prvky a ozvláštnit tradiční irský tanec. Nejvíce se však vepsal do širokého podvědomí právě díky představení Lord of the Dance, které se stalo celosvětovým fenoménem a v nejrůznějších obdobách se tančí již přes více než dvacet let.